Skip to content →

Jesienne dekoracje na balkon i taras

Jesień zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zadbać o aranżację swojego balkonu lub tarasu. Z jakich dekoracji skorzystać? Jak stworzyć wyjątkowy klimat? O czym powinniśmy pamiętać?

Lato powoli się kończy, dlatego powinniśmy pomyśleć o zmianie dekoracji na naszym tarasie bądź balkonie. Nadejście jesieni nie oznacza, że te miejsca muszą pozostać puste. Warto zadbać o właściwe dodatki oraz rośliny, które wpłyną na ich aranżację. Istnieje wiele ciekawych rozwiązać, które świetnie sprawdzają się jesienną porą. Wystarczy odrobina kreatywności oraz czasu, aby stworzyć wyjątkowy klimat. Wiele zależy oczywiście od wielkości balkonu lub tarasu oraz od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Balkon w mieszkaniu może stanowić jego przedłużenie, dlatego warto zadbać o właściwą aranżację. Podobnie taras, który daje nam jeszcze więcej możliwości – jest zazwyczaj większy i bardziej przestronny. Pamiętajmy, że balkon lub taras często mogą stanowić miejsce wypoczynku oraz relaksu. Warto zatem pomyśleć o właściwym wyposażeniu. Warto także zadbać o roślinność, która może się pojawić w czasie jesieni. Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek oraz informacji na ten temat.

Jesienne rośliny

Rośliny na balkonie czy tarasie mogą tworzyć wyjątkowy klimat oraz atmosferę, dlatego nie powinno ich zabraknąć. Jesienną porą najlepiej sprawdzą się takie kwiaty jak astry, wrzosy czy chryzantemy. Umieszczone w ozdobnych donicach lub skrzyniach będą stanowiły wyjątkową dekorację danej przestrzeni. W chłodniejszych warunkach dobrze poradzą sobie również ozdobne iglaki czy trawy. Istnieją różne gatunki tego typu roślin. Bardzo ciekawie prezentują się na tarasie lub balkonie.

Aby rośliny ciekawie się prezentowały powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na doniczki. To one stanowią główną dekorację danej przestrzeni. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Warto jednak postawić na drewniane skrzynie lub kolorowe doniczki. Wiele zależy także od ustawienia. Ciekawie mogą prezentować się niektóre rośliny podwieszone pod sufitem.

Czas na dynie

Jednym z najpopularniejszych dodatków, który kojarzy nam się z jesienią są dynie. Ustawione na tarasie lub balkonie mogą stanowić bardzo ciekawą dekorację. W sklepach znajdziemy ich różne gatunki. Mogą przyjmować one bardzo ciekawe kształty oraz barwy, a także wielkość. Warto zdecydować się na taką dekorację. Dynie możemy zamocować na balustradzie lub ustawić na ziemi obok kwiatów. Dobrze dobierać różne rozmiary, aby utworzyć z nich ciekawą kompozycję.

Jesienne dodatki

Nie zapominajmy również o innych dekoracjach, które możemy umieścić na balkonie lub tarasie podczas jesieni. Wszelkie lampiony czy świeczniki mogą okazać się nie tylko ozdobą, ale także funkcjonalnym dodatkiem. Możemy ustawić je na stoliku lub zawiesić na balustradzie balkonu. Takie lampiony możemy wykonać samodzielnie umieszczając w ozdobnym słoiku podgrzewacze. Dodatkowy efekt uzyskamy, jeśli podwiesimy je pod sufitem balkonu lub tarasu.

https://dekolo.pl/Różnego rodzaju materiały potrzebne do DIY znajdziesz w asortymencie sklepu internetowego Dekolo.pl – sprawdź więcej.

 

Published in Rozrywka

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *