Skip to content →

Jak być kreatywnym?

Masz wokół siebie osoby, jakim zawsze w porę przychodzi do głowy doskonałe rozwiązanie czy świetny sposób na stworzenie czegoś? Majsterkowicze, kompozytorzy, artyści, i chociażby dziecko klejące ludziki z plasteliny na lekcjach plastyki – wszystkie te osoby mają rozwiniętą cechę, którą jest kreatywność. Zazdrościsz? Nie musisz! Ty również możesz kształtować kreatywność!

Kreatywne myślenie

Kreatywność polega na sztuce robienia czegoś innego. To sprężystość w myśleniu, pozwalająca na zniszczenie tradycyjnych sposobów myślenia, zmianę zachowań oraz postrzeganie spraw życia powszechnego w innym świetle. Kreatywność to inicjatywa, sztuka tworzenia czegoś innego. Myślenie kreatywne nie winno być mylone z inteligencją oraz opiera się na nowoczesnym sposobie myślenia. Osoba myśląca kreatywnie jest w stanie dostosować się do wszystkich spotkanych sytuacji.

Gdy mamy do czynienia z geniuszem, wielokrotnie sądzimy, iż to talent boży, niepowtarzalny talent, i przede wszystkim – iż to umiejętności wyjątkowe, do których my, zwykli ludzie, nie mamy dostępu. Tworzymy zatem wokół najwybitniejszych geniuszów swego typu niematerialną aurę oraz rzadko kiedy śmiemy porównywać się do nich oraz ich dokonań. Lecz prócz mozolnej pracy oraz ogromnej wytrwałości, największych odkrywców oraz wynalazców charakteryzuje właśnie kreatywne myślenie. Kreatywność więc nie jest cechą wrodzoną jedynie zyskaną. Można ją kształtować przez różnorodne ćwiczenia i metody. Dzięki kreatywności potrafimy łatwiej rozwiązywać kłopoty, mamy mnóstwo różnych pomysłów oraz skojarzeń.

Czy ktokolwiek zastanawia się, ile ciężkich oraz ważnych sytuacji należy na co dzień rozwiązywać? A czy ktoś pamięta, jak radził sobie z tysiącami spraw, będąc malutkim dzieckiem? Wówczas również wiedza, oraz umiejętności są niewątpliwie małe, a jednak zawsze znalazł się jakiś sposób! To była sprawa kreatywnego oraz chłonącego wszystkie pomysły umysłu. Dużo ludzi zapomina o tym, iż może być w wielu sprawach wręcz genialnym! Jak zatem rozwijać kreatywność?

Jak być kreatywnym?

Jest mnóstwo rozmaitych możliwości kształtowania kreatywności. Wielokrotnie jednakże nie uświadamiamy sobie własnych talentów, nie wiemy, jaką przyjemność oraz radość może dać zrobienie z nich użytku. Na starcie zatem zbadaj, jakie zajęcie daje ci satysfakcję, do czego masz większe zdolności, oraz co rozwija w tobie kreatywność. Zaopatrz się w książki wprowadzające w kreatywne zainteresowania, np. gotowanie, malowanie, fotografowanie, nauka języków obcych. Metod twórczego myślenia można nauczyć się na specjalistycznych kursach oraz zastosować je w sytuacjach zawodowych. Musisz myśleć o każdym przedsięwzięciu jak o wyzwaniu. Człowiek winien rozwijać się całe życie. Nauka nie winna się kończyć wraz z opuszczeniem szkoły. Należy pamiętać, iż tracimy to, czego nie używamy. Umysł działa jak mięsień, a niewykorzystywany mięsień zanika. Żeby był nieustannie sprawny, należy go stosować oraz ćwiczyć cały czas. Każdego dnia w twoim umyśle umierają miliony neuronów, jednakże gdy się czegoś uczysz, tysiące z nich się tworzy.

Dodatkowe informacje

https://czakos.pl/Dowiedz się więcej – materiały potrzebne w wykonywaniu DIY znajdziesz na stronie Czakos.pl – sprawdź asortyment

 

Published in Rozrywka

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *