Skip to content →

Czy warto mieć własną firmę hydrauliczną?

Trzeba podkreślić, że nie brakuje osób, które zadają sobie to pytanie. Są ludzie, którzy wolą pracować na własny rachunek. W naszym kraju jest też jednak wiele hydraulików, którzy preferują zatrudnienie i stabilną pensję miesiąc po miesiącu. Jakie rozwiązanie jest lepsza? Oto plusy oraz minusy obu tych opcji.

Własna firma – zalety oraz wady

Warto wiedzieć, że coraz więcej osób decyduje się posiadać własną firmę. Przedsiębiorstwo w branży hydraulicznej może przynosić bowiem naprawdę spore dochody. Nie da się ukryć, że ludzie, którzy decydują się na taki krok przede wszystkim robią to ze względów finansowych. Należy wiedzieć, że obecnie powstaje coraz więcej budynków. Nie chodzi tylko o zwykłe domu czy mieszkania. Trzeba także wspomnieć o miejscach użyteczności publicznej itp. Łatwo zauważyć, że im więcej budynków, tym hydraulicy mają większe pole do popisu. Wszystko dlatego, że mogą zamontować instalację, a następnie sprawować pieczę nad jej prawidłowym działaniem. Jeśli jakieś elementy ulegną uszkodzeniu, to wtedy tacy ludzie są oczywiście wzywani do pomocy. Własna firma to zatem szansa na naprawdę spore pieniądze.

Szukasz profesjonalnego hydraulika? Znajdziesz go na stronie hydraulik Warszawa – dowiedz się więcej

Jakie są minusy tego rozwiązania? Trzeba podkreślić, że ludzie, którzy posiadają firmę hydrauliczną muszą borykać się z dużą konkurencją. To oczywiście powoduje, że na samym początku działalności zarobki wcale nie muszą być satysfakcjonujące. Trzeba sobie doskonale zdawać sprawę z tego faktu. Osoby, które pracują w tym fachu muszą zajmować się nie tylko kwestiami związanymi stricte z hydrauliką. Powinni też zatroszczyć się o odpowiednią reklamę, dotarcie do nowych odbiorców oraz kontakty z Klientami. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie zdają sobie sprawę, że potrzebny jest im ktoś jeszcze do pomocy. To z kolei wiąże się z koniecznością dalszej papierologii, ponieważ trzeba zatrudnić konkretną osobę oraz zadbać, aby wszystko odbywało się w zgodzie z obowiązującymi kwestiami prawnymi. Należy też oczywiście posiadać w swoich szeregach księgową, która będzie dbała o poprawność rozliczania transakcji.

Zatrudnienie w innej firmie – plusy oraz minusy

Warto zaznaczyć, że dużo osób wybiera zatrudnienie u kogoś innego. Dlaczego? Choćby ze względu na stabilne zarobki. Jeśli taka osoba podpisze umowę o pracę, to niezależnie od liczby zleceń powinna otrzymać konkretną pensję. Taki hydraulik martwię się tak naprawdę jedynie o to, żeby dobrze wykonywać swoje zadania związane z branżą. Kwestie związane z papierami, rozliczaniem transakcji, reklamowaniem firmy itp. Nie są w jego zakresie. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy pracują u kogoś innego po prostu mają więcej wolnego czasu. Minusem jest również to, że tacy ludzie nie zarobią na swoim fachu gigantycznych pieniędzy. Trzeba bowiem podkreślić, że w pewnym sensie muszą dzielić się swoimi zarobkami ze swoimi zwierzchnikami. Niedawne badania pokazują, że hydraulik – zatrudniony u kogoś obcego – może liczyć na wynagrodzenie rzędu około 3000 zł netto. W przypadku własnej firmy te kwoty mogą być nawet kilka razy większe (jeśli przedsiębiorstwo będzie miało już odpowiednią renomę).

Published in Ogólna

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *