Skip to content →

Funkcjonalne rozwiązania w twojej kuchni

Kuchnia to miejsce, które wymaga odpowiednich warunków do pracy. Projektując dane pomieszczenie należy wszystko właściwie przemyśleć. Jakie rozwiązania będą najlepsze? O czym warto pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Funkcjonalność oraz wygodne korzystanie to główne cechy dobrze zaprojektowanej kuchnia. To miejsce, które wymaga odpowiednich warunków do przygotowywania posiłków czy zmywania. Urządzając tego rodzaju pomieszczenie warto dobrze zaplanować każdy szczegół. Często bywa tak, że wielkość kuchni uniemożliwia nam właściwe rozmieszczenie mebli oraz sprzętów. W takim przypadku warto skorzystać mebli na zamówienie. Oczywiście nie zawsze okazuje się to konieczne. Obecnie wybór w sklepie jest naprawdę ogromny i łatwo znaleźć coś właściwego.

Praktyczna i wygodna kuchnia charakteryzuje się tym, że bez problemu możemy korzystać z poszczególnych sprzętów oraz mamy dostęp do każdego miejsca. Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń oraz wygląd kuchni. Pomieszczenie powinno być dopasowane do potrzeb użytkowników. Wiele oczywiście zależy od wielkości pomieszczenia. Częstym problemem jest jednak niewystarczająca ilość miejsca, która sprawia, że rozmieszczenie poszczególnych elementów może być nieco bardziej skomplikowane.

Co oznacza funkcjonalność?

Funkcjonalna kuchnia to taka, w której czujemy się komfortowo, wygodnie i bez problemu możemy korzystać ze wszystkich umieszczonych tam elementów. Ułożenie poszczególnych sprzętów powinno być zaprojektowane w taki sposób, by poruszanie po kuchni odbywało się z łatwością. Najważniejsze elementy to oczywiście lodówka, kuchenka oraz blaty. W zależności od wielkości kuchni ich rozmieszczenie będzie znacznie się różniło. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ergonomicznych zasad. Wszystko powinno znaleźć się pod ręką.

Radius Centrum – meble Warszawa – w ofercie mogą Państwo znaleźć m.in. meble do jadalni czy kuchni

Dopasowane blaty, właściwe rozmieszczenie urządzeń oraz narzędzi kuchennych, praktyczne szuflady oraz szafki – tym właśnie charakteryzuje się funkcjonalna kuchnia. Warto zadbać o to, by pomieszczenie podzielone było na kilka stref, na przykład strefa gotowania, strefa przygotowywania, strefa zmywania. Idealnie jeśli kuchnia posiada takie możliwości. Liczy się również właściwe rozmieszczenie szafek oraz szuflad, które stanowią jeden z najważniejszych elementów danego pomieszczenia.

Szuflady i szafki

Szuflady oraz szafki w kuchni to bardzo istotny element wyposażenia. W nich znajdują się zazwyczaj wszystkie niezbędne elementy potrzebne podczas przygotowywania posiłków. Dlatego też liczy się ich właściwe rozmieszczenie. W zależności od wyznaczonej strefy powinniśmy mieć pod ręką poszczególne sprzęty, przyprawy czy inne elementy. Szafki oraz szuflady powinny otwierać się w prosty i bezpieczny sposób. Jednym z modnych rozwiązań w ostatnich czasach są meble bez uchwytów. Działają one w taki sposób, że należy je lekko przycisnąć by się otworzyły lub zamknęły. Dobrze sprawdzają się również szafki narożne, które zazwyczaj są bardzo pojemne. Dzięki tak zaprojektowanym meblom można z łatwością wykorzystać każdą wolną przestrzeń kuchni.

Published in Dom

2 komentarze

  1. Funkcjonalność w kuchni jest bardzo ważna, o ile nie najważniejsza moim zdaniem 🙂

  2. Do kuchni można też dokupić fajne funkcjonalne gadżety, które zaskoczą znajomych 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *