Skip to content →

Zakup nieruchomości pod inwestycję

Obecnie wielu Polaków żyje na emigracji, odkładając zarobione tam pieniędzy, aby zapewnić sobie lepszą przyszłość. Jeżeli jesteś taką osobą i masz na koncie kilkadziesiąt tysięcy złotych powinieneś pomyśleć o zainwestowaniu środków, aby w krótkim czasie się podwoiły. Żadna lokata w banku nie będzie miała takiej stopy zwrotu jak inwestycja w mieszkanie pod wynajem.

Rynek najmu nieustannie się rozwija

Mieszkania komunalne w Polsce to mit, jest ich tak mało, że tylko nieliczne, przeważnie najbiedniejsze, rodziny otrzymują swój przydział. Z drugiej strony kupno własnego mieszkania wymaga nieskalanej zdolności kredytowej a także wkładu własnego, wynoszącego przynajmniej 10% wartości nieruchomości. Nic zatem dziwnego, że osoby pragnące się usamodzielnić są zmuszone w tym kraju do wynajmowania mieszkań od osób prywatnych, po znacznie wyższych cenach niż lokale komunalne. Jest to doskonała wiadomość dla osób, które pragną zainwestować swoje oszczędności w rynek nieruchomości, bowiem na zakupione mieszkanie szybko znajdą najemcę. Oczywiście miasto, w którym pragniemy kupić lokal na wynajem nie może być przypadkowe, powinna to być duża, najlepiej akademicka miejscowość, do której chętnie przeprowadza się ludność napływowa, np. z Ukrainy.

Poszukiwanie mieszkania pod inwestycję

Mieszkając za granicą możemy mieć problem ze znalezieniem mieszkania do zakupu, jednak wcale nie musimy zjawiać się osobiście, wystarczy zatrudnić w tym celu agencję nieruchomości. Wystarczy wybrać firmę z dobrymi opiniami i skontaktować się z nią w celu ustalenia warunków współpracy. Wielu agentów idzie na rękę kupującym, załatwiając w ich imieniu wszystkie formalności. My musimy tylko określić, jakie warunki musi spełniać mieszkanie, które pragniemy wynająć. Interesuje nas rynek wtórny czy pierwotny? Ile pokoi oraz jaki metraż powinno mieć zakupione mieszkanie? W jakiej dzielnicy mamy zamiar zainwestować swoje środki? Agent opiekujący się naszą sprawą chętnie nam w tym wszystkim pomoże, w końcu najlepiej orientuje się w swojej branży. Oczywiście korzystając z pomocy agencji musimy liczyć się z opłaceniem prowizji, która przeważnie wynosi około 3% wartości zakupionego lokalu. Do koszów musimy jeszcze doliczyć taksę notarialną, podatek (rynek wtórny), wykończenie (rynek pierwotny) lub odświeżenie gotowego mieszkania.

Pierwsze zyski z inwestycji

Kiedy już mieszkanie jest gotowe do wynajmu musimy znaleźć osobę, która będzie nim zainteresowana. Jeśli w poszukiwaniu lokalu pomagała nam agencja nieruchomości, nic nie stoi na przeszkodzie żeby również w tym przypadku skorzystać z jej usług. Szczególnie, że w takim przypadku możemy liczyć na spory rabat w przypadku prowizji. Musimy zadecydować również w jaki sposób chcemy rozliczać podatek od wynajmu, mamy na to czas do miesiąca od otrzymania pierwszego przelewu od najemcy. Wiele osób chce na tym oszczędzić unikając opłacenia podatku, jednak jest to dość ryzykowne i może skutkować bardzo wysoką grzywną oraz zwrotem niezapłaconego podatku za cały okres wynajmu.

https://www.konsorcjumfinansowe.pl/Chcesz skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości? Wejdź na stronę konsorcjumfinansowe.pl i dowiedz się, w jaki sposób zaciągnąć pożyczkę.

 

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *