Skip to content →

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw mieszkania od dłuższego czasu funkcjonuje na rynku instrumentów pieniężnych. Efekt ten jest interesującą alternatywą dla pożyczki hipotecznej.

Spora część osób przez kłopoty z planowym regulowaniem zobowiązań ma problem z zaciąganiem pozostałych pożyczek bankowych. Na ratunek przychodzą firmy kredytowe, oferujące pożyczki pod zastaw nieruchomości na interesujących warunkach. Każdy, kto posiada lokal własnościowy albo spółdzielczo-własnościowy może starać się o pożyczkę pod mieszkanie na jakikolwiek cel.

Grupa docelowa

Produkt ten nastawiony jest do podmiotów prawnych, jak i osób fizycznych. Tego rodzaju pożyczkę może zaciągnąć każda pełnoletnia osoba fizyczna spełniająca warunki banku. Wystarczy zaprezentować dokumenty własności mieszkania. Wyjątkowo się zdarza, iż firmy prywatne weryfikują potencjał kredytowy pożyczkobiorcy, lecz pomimo wszystko oczekują oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Dzięki pożyczce pod mieszkanie, można finansować dotychczasowe zobowiązania, a także powymieniać je na jedną ratę. Ogólnodostępne stało udzielanie pożyczki pod nieruchomość na spłatę komornika, prywatnego inwestora czy pozostałych zobowiązań. Pożyczka taka jest dla dłużników, jak i osób z czystą historią pożyczkową.

Szukasz pożyczki pod zastaw nieruchomości? Wejdź na stronę skup-nieruchomosci24.pl – pożyczki na terenie całej Polskihttp://skup-nieruchomosci24.pl/

Sposób uzyskania

Pożyczka pod nieruchomość może zdumiewać prostotą. Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę. Pracownicy instytucji pożyczkowej przeprowadzają klienta przez całą procedurę pożyczkową. Po przedwstępnej decyzji potwierdzającej, otrzymują oni wykaz dokumentów koniecznych do uzyskania pożyczki. Całość dokumentów należy doręczyć do doradcy oraz wyczekiwać terminu podpisania umowy u notariusza. Cały tok postępowania może trwać od kilku do kilkunastu dni.

Kwota pożyczki

Należy nadmienić, iż wyznacza się maksymalnej kwoty pożyczki pod zastaw nieruchomości, którą możemy otrzymać. Bank przyjmuje tak zwaną wymuszoną cenę sprzedaży, a więc procent wartości nieruchomości jako górną granicę kwoty pożyczki. Z reguły jest to jedna trzecia wartości nieruchomości, a jeśli zabezpieczeniem jest działka, to poziom udziału pożyczki w tej wartości będzie znacznie mniejszy. Do oszacowania wartości nieruchomości, na którą udziela się takiej pożyczki, będzie konieczny operat szacunkowy wykonany przez dział wewnętrzny banku albo przez zewnętrznego rzeczoznawcę majątkowego. Należy przy tym nie zapomnieć, iż nawet kiedy rzeczoznawca korzystnie oszacuje cenę nieruchomości, pożyczkodawca będzie miał zawsze prawo do korekty wartości, aby była dla niego bezpieczniejsza.

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *