Skip to content →

Dlaczego udzielanie pożyczek krótkoterminowych online jest wygodne?

W XXI wieku nie trzeba już osobiście chodzić do instytucji finansowych, aby wziąć pożyczkę krótkoterminową, czyli udzielną najczęściej na okres nie dłuższy niż 24 miesiące a najczęściej na 30 dni. Wszystkie formalności można załatwić za pomocą Internetu.

Postęp dotyczy kwestii pożyczania pieniędzy bez konieczności dostarczania dużej ilości dokumentacji jak to było kiedyś. Dzisiaj, siedząc w domu lub w pracy, można ubiegać się o pożyczkę online w każdym zakątku Polski.

Dlaczego udzielanie pożyczek krótkoterminowych online jest wygodne?

Na stronach internetowych dostępnych jest wiele portali informacyjnych, który mają za zadanie pomagać konsumentom w zapoznawaniu się z licznymi ofertami instytucji finansowych, udzielających pożyczek krótkoterminowych na bardziej lub mniej korzystnych warunkach. Każda osoba zainteresowana pozyskaniem szybkiego zastrzyku gotówki może zobaczyć najlepsze oferty pożyczek na terenie kraju, porównać pożyczki online i wybrać najlepsze warunki do spłaty.

Zaciągnięcie zadłużenia online jest opłacalne i szybkie, i pozwala na:

 • Zapoznanie się z warunkami kredytowania wielu firm finansowych, które oferują pieniądze na pożyczkę krótkoterminową
 • Ubieganie się o pożyczkę w dowolnym czasie, nie tracąc czasu na wizytę w siedzibie stacjonarnej
 • Wybranie dokładnie tych warunków, które odpowiadają danej potrzebie: czas, odsetki, kwota pożyczki. Jest to bardzo wygodne dla tych, którzy chcą wziąć pożyczkę krótkoterminową
 • Otrzymanie pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe
 • W przypadku pożyczki rozłożonej na raty można sporządzić wraz z pożyczkodawcą harmonogram spłat pożyczki i ostateczny okres spłaty
 • Wcześniejszą spłatę lub przedłużenie spłaty pożyczki.

Poszukując najlepszego dla siebie rozwiązania nie można skupiać się na jednej ofercie, warto analizować wiele propozycji po to, aby zapewnić sobie możliwość terminowej spłaty bez narażania się na odsetki karne i dodatkowe opłaty.

Kto może otrzymać pożyczkę krótkoterminową?

Każda instytucja finansowa udzielająca pożyczek krótkoterminowych posiada podobne obwarowania w kwestii wydania pozytywnej decyzji. Najważniejsze z nich to:

 • Klient musi osiągnąć wiek dorosły (ma 18 lub 21 lat i nie więcej niż 75 lat)
 • Ma obywatelstwo polskie
 • Ma ważne konto bankowe i aktywny telefon komórkowy
 • Przedłożenie poświadczenia zatrudnienia (dotyczy to niektórych instytucji, większość nie wymaga takich zaświadczeń)
 • W momencie pożyczki nie ma opóźnienia w spłacie innych zadłużeń (jednak nie dotyczy to wszystkich firm, są też takie, które nie biorą pod uwagę historii kredytowania).

Jak uzyskać pożyczkę krótkoterminową przez Internet?

Korzystanie z pożyczek krótkoterminowych jest proste i obsługa strony pożyczkodawcy nie wymaga specjalnego przeszkolenia, każdy jest w stanie zrozumieć zasady portalu. Nie trzeba angażować w proces osób z, zewnątrz ponieważ instytucje finansowe nie wymagają obecności poręczycieli.

Najpierw trzeba określić potrzebną kwotę. Pożyczkodawcy podają różne kwoty pieniędzy mogą to być chwilówki lub pożyczki na raty. Pierwsze trzeba spłacić jednorazowo po upływie wskazanego w umowie terminu a drugie spłacane są według harmonogramu spłat najczęściej miesięcznych. Kwoty udzielanych pożyczek krótkoterminowych zaczynają się już od kwoty 50 złotych a kończą na kilku a nawet kilkunastu tysiącach. Termin wynosi od 15, 30, 45, 60 dni do 24, 36 miesięcy.

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z warunkami instytucji finansowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na odsetki od pożyczki tzw. RRSO. Zdarzają się oferty promocyjne firm. Na przykład w ramach oferty specjalnej można otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo, czyli bez oprocentowania. Można również uzyskać pożyczkę bez świadectwa dochodów, unikając zbędnej biurokracji. Dobór warunków i realizacji kredytu zajmuje do 15 minut, po zatwierdzeniu wniosku pożyczkobiorca otrzymuje środki finansowe na swoje konto.

Zobacz ranking i porównywarkę ofert pożyczek, w tym pożyczki z komornikiem – dowiedz się więcej na stronie centrumpozyczek24h.pl

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *