Skip to content →

Cechy dobrego doradztwa finansowego

Obecne czasy skłaniają ludzi do trudnych wyborów, szczególnie w sprawach finansowych. Kiedy chodzi o wysokie stawki, ludzie boją się zaryzykować, ze względu na możliwość straty. Aby uniknąć takich błędów, warto skorzystać z doradztwa finansowego, które je w części wyeliminuje.

Jednak wybór może być trudny, ponieważ oferta jest bardzo szeroka. Należy kierować się swoimi potrzebami, jak również tym, co faktycznie doradztwo finansowe ma do zaoferowania. W dużej mierze są to oferty lokat, rachunków oszczędnościowych, propozycje giełdowe, walutowe, oferty funduszy inwestycyjnych, polis i ubezpieczeń. Klienci powinni kierować się opinią osób, które wcześniej korzystały z takich usług i faktycznie przyniosło to efekty w postaci dodatkowych pieniędzy. Rolą doradztwa finansowego jest przede wszystkim taka pomoc finansowa, aby klient wiedział, w co może zainwestować, aby mieć profity i minimalne straty.

Stąd też na spotkaniach należy pytać o wszystkie szczegóły, wypełniać ankiety, robić wspólne analizy finansowe oraz domagać się informacji z bieżącego rynku finansowego. Oferta powinna być bardzo szeroka zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców. Dzięki temu doradztwo finansowe może pomagać na większą skalę niż tylko lokalnie. Poza tym powinno posiadać stronę internetową, siedzibę do której można dojechać, a także zatrudniać specjalistów, którzy sami inwestują w różne aktywa.

Fachowa pomoc doradztwa finansowego

Pomoc doradztwa finansowego jest niezmiernie potrzebna, szczególnie podczas trudności finansowych. Zdarza się, że ludzie tracą pracę i nie wiedzą co mają zrobić, ponieważ mieli do tej pory jedno źródło dochodu. Doradztwo finansowe może uświadomić klientowi, aby pomyślał o różnych sposobach zarobkowania, a część pieniędzy lokował w aktywa. Dzięki temu jego oszczędności będą pracowały, a w sytuacjach kryzysowych nadal będzie mógł swobodnie cieszyć się życiem. Tym samym klient może zapoznać się z bardzo szeroką ofertą różnych rozwiązań, takich jak oszczędzanie, inwestowanie, w zależności od celu. Może to być cel krótkoterminowy, ale również długoterminowy, jakim jest choćby emerytura. Spotkania są po to, aby klient zobaczył, że rynek finansowy nie jest wcale taki trudny i można się nauczyć jego języka.

Trzeba tylko znać konkretne aktywa, a także wiedzieć, w które warto włożyć swoje pieniądze, uwzględniając swoją sytuację finansową. Doradcy umawiają się z klientami na spotkania indywidualne, ale też telefoniczne. Są pomocni praktycznie na każdym kroku, a w szczególności podczas trudnych spraw załatwiania kredytu bankowego czy starania się o polisę. Mając swoje możliwości zawodowe, oferują klientom szybsze załatwienie spraw finansowych, dzięki czemu kredyty, pożyczki, ubezpieczenia są otrzymywane z łatwością. Co jakiś czas proponują klientom nowe rozwiązania i pokazują nowości finansowe, jeśli takie się pojawiają. Poza tym można liczyć na broszury finansowe, czasopisma branżowe, a także wiedzę przekazywaną na e-maila.

logo tomaszwostal

Niezależny doradca kredytowy Tomasz Wostal – zobacz, jak może Ci pomóc w wyborze kredytu

 

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *